Алюмінієві радіатори опалення, технічні характеристики яких ще належить розглянути, є одними з найбільш затребуваних на сьогоднішньому ринку збуту.
Переваги:
- підвищена тепловіддача, що досягається з'єднанням випро-мінювання і конвекції. Щоб додатково збільшити віддачу тепла, всередині секцій формують ребра;
- час повного нагрівання не перевищує 5 хвилин;
- зручність монтажу та обслуговування. Відносно невелика маса полегшує транспортування і установку;
- продумана комплектація терморегуляторами, що дозволяють регулювати температуру і встановлювати економічний режим роботи.
- варіативність дизайнерських рішень;
- якість зовнішнього порошкового покриття дозволяє економити гроші і час на щорічному фарбуванні;
- оптимальне співвідношення теплова потужність / ціна;
- на алюмінієвих радіаторах добре тримається емаль з високим показником теплостійкост;
- широка палітра цих фарб дає можливість для формування гармонійного інтер'єру;
- економічність.
Недоліки:
- на термін служби сильно впливає якість тепло-носія. Для приватного будинку є можливість стежити за якістю води, що закачується в опалювальну систему. У багатоквартирних будинках теплоносій по показнику рН, тобто ступінь кислотності або лужності цього розчину (більше 8) не гарантує хімічну інертність алюмінію і захист радіаторів від корозії. Піддаватися руйнуванню абразивними частинками може і внутрішній шар, що служить для захисту чистого металу;
- можливість газоутворення вимагає періодичної ревізії верхньої труби. При необхідності з неї виводиться через відвідний канал повітря;
- чутливість до гідроударів. Стики між секціями при підвищенні тиску часто починають підтікати або взагалі розходяться. Обмеження за значенням робочого тиску головний фактор, який враховується при виборі;
- хімічні властивості алюмінію вимагають установки прохідних пробок в тих випадках , коли необхідно підключитися до мідних або сталевих елементів системи.
Якщо цього не врахувати, через деякий проміжок часу відбувається зменшення товщини алюмінієвих стінок.
Увага! Якщо доводиться вибирати з декількох варіантів алюмінієвих радіаторів, варто вибрати модель з захисним полімерним покриттям і розраховану на робочий тиск від 16 атм (атмосфер).
Алюмінієві радіатори є найбільш затребуваними на сьогоднішньому ринку, тому попит на них дуже великий. Найчастіше виготовляються радіатори із сплаву алюмінію і кремнію, що в результаті дає дуже міцний, а що найголовніше, теплопровідний матеріал.
ОСНОВНІ ВИДИ АЛЮМІНІЄВИХ РАДІАТОРІВ:
1. Екструдовані радіатори виконані методом екструзії. Розм'якшений сплав, у складі якого не менше 95 відсотків алюмінію, продавлюють через сталевий профіль. Отримані заготовки запресовують або склеюють між собою і закріплюють сталевими накладками. Продають такі радіатори частіше блоками, які виглядають як сполучені між собою секції.
- Литі алюмінієві радіатори виготовляють методом лиття під тиском з алюмінієво-кремнієвих сплавів. Технологія дозволяє одержувати секції з точними геометричними розмірами, гладкими поверхнями і тонкостінним оребренням. Секції з'єднують між собою в блоки за допомогою ніпелів. Литі радіатори більш функціональні, а екструдовані мають більш високий показник робочого тиску.
- Комбіновані - ці радіатори поєднують в собі два попередніх типи.
БУДОВА АЛЮМІНІЄВИХ РАДІАТОРІВ
Всі секції, незалежно від їх складу, виготовляються способом лиття за умов дуже високого тиску. З'єднуються ці секції потім за допомогою елементів з різьбою всередині кожної радіатори. Також на відміну від інших видів радіаторів алюмінієві секції з'єднуються між собою за допомогою ніпеля (бочонка), з двома різьбами правою та лівою. Ніпелі мають паз для закріплені на ньому паронітової прокладки, яка слугує при гідро- паро - ізолятором в роз'ємному з'єднанні секцій радіатора. На сьогоднішній день найбільш поширеною варіацією радіаторів вважаються секції, розміри яких (висота) становлять 400 - 800 мм, а глибина - 100 мм (дані розміри є середніми у загальному плані).
Різьба в алюмінієвих секціях сталева для придання жорсткості з'єднанню.
Найбільш важливою причиною, по якій обирають саме алюмінієві радіатори опалення є те, що вони виділяють тепло двома способами: половина - за допомогою тепло-випромінювання, а інша частина - за допомогою конвекції. Секції алюмінієвих радіаторів тонкі, що дозволяє витрачати мінімальну кількість енергії на те, щоб їх прогріти, перш ніж почнеться випромінювання.
Термін служби залежить від того, який тиск на розрив витримує конкретна модель. Це значення має переви-щувати робочий тиск більш ніж в два рази, особливо це
важливо враховувати при установці в будинках з центральним опаленням. Під час сезонних перевірок подається тиск до 45 атм.
При виробництві використовують алюміній первинний і вторинний. Це впливає як на якість радіаторів, так і на їх ціну.
Особливе місце займають анодовані моделі, що мають високу стійкість до корозії. Внутрішня поверхня таких радіаторів гладка за рахунок зовнішнього з'єднання. Технічні характеристики вищі, так як використовується алюміній з високим ступенем очищення.
До основних технічних характеристик алюмінієвих радіаторів можна віднести:
- Відстань між осями коливається в межах 200 -500 мм.
- Потужність віддачі тепла в межах 100 -212 Вт.
- Тиск в робочому стані від 5 до 15 атм.
- Вага секції в межах 1 - 2 кг.
- Секція вміщує в себе 0,25 - 0,46 л теплоносія.
- Максимальний розігрів теплоносія - 110 ºC.
- Гарантійний термін експлуатації від виробника становить 10 - 15 років.
Найпоширеніші моделі радіаторів з алюмінію -це ті, висота яких дорівнює близько 40 см. Що стосується довжини, то все залежить від того, наскільки дозволить довжина квартири вмістити в себе секцій, і від того, скільки їх потрібно, щоб повністю прогріти приміщення.
Якщо неправильно підібрати кількість секцій обраного типу радіатора, можна отримати просто елемент дизайну, а не джерело тепла. Наші кліматичні умови вимагають, щоб потужність однієї секції була не нижче 100 Вт на 1 м2. Для більш північних районів це значення може досягати 200 Вт.